Porady

Ile kosztuje wanna? Krótki przewodnik kupującego

Ile kosztuje wanna? Krótki przewodnik kupującego
Ile kosztuje wanna? Krótki przewodnik kupującego

Komfort i relaks to często pierwsze skojarzenia z kąpielą w wannie. Aby kąpiel rzeczywiście taka była, konieczny jest wybór odpowiedniej wanny, która nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale zmieści się też w przyjętym budżecie. Z tego względu przygotowaliśmy dzisiaj krótki poradnik dla kupujących, w którym sprawdzisz, ile kosztuje wanna. Przeanalizujemy ceny poszczególnych typów wanien i wyjaśnimy, co wpływa na ich koszt.

Cena wanny akrylowej – tania i praktyczna opcja

Wanny akrylowe należą do najtańszych i najbardziej popularnych modeli. Ich ceny zaczynają się już od niecałych 500 zł w przypadku najprostszych wanien o niewielkich gabarytach. W takim przedziale cenowym dostępne są zwykle przeznaczone do niewielkich łazienek wanny o długości 140-150 cm. Za standardową wannę akrylową o wymiarach 170×70 cm zapłacisz od 600 do 800 zł. Bardzo dobrej jakości akrylowa wanna prostokątna o dużych wymiarach i nowoczesnym designie to wydatek około 1000 zł. Można znaleźć także modele za 300-400 zł, jednak trzeba się wtedy liczyć z niższą jakością materiału.

wanna prostokątna

Wanny akrylowe produkowane są w wielu wariantach – prostokątne, narożne, z hydromasażem. Modele z hydromasażem są oczywiście droższe i kosztują od ok. 1500 zł wzwyż. Niektóre luksusowe modele z ekskluzywnymi systemami masażu mogą kosztować nawet 5000-10000 zł.

Wanna akrylowa jest nie tylko tania, ale także bardzo funkcjonalna. Materiał ten jest miły w dotyku, szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Wanny z akrylu sanitarnego są także bardzo łatwe w pielęgnacji i zachowują swój oryginalny wygląd przez długi czas. Wanny akrylowe często mają warstwę żywicy lub emalii, która zwiększa ich odporność i żywotność. Są to tanie i solidne rozwiązania do funkcjonalnej łazienki w przystępnej cenie. Ich wadą może być mniej luksusowy wygląd niż np. w przypadku wanien z konglomeratu.

Cena wanny z konglomeratu mineralnego

Wanny z konglomeratu należą do highendowych i luksusowych rozwiązań. Ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Prosta wanna prostokątna z tego materiału kosztuje od 3500 do nawet 5000 zł. Za wannę wolnostojącą z konglomeratu trzeba zapłacić już od 4000 do nawet 7000 zł.

Co to takiego konglomerat? Materiał ten powstaje poprzez połączenie sproszkowanych minerałów z syntetyczną żywicą. Efektem jest kompozyt, który w dotyku przypomina kamień. Można go jednak o wiele łatwiej formować i jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny i praktyczny niż surowy kamień. Wanny z konglomeratu są bardzo trwałe i odporne na zarysowania. Wyróżniają się eleganckim i luksusowym wyglądem imitującym granit w rozmaitych odcieniach. Wanna z konglomeratu jest dzięki temu nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia łazienki, ale także jej ozdobą.

Ich wadą jest oczywiście cena, która sprawia, że są wyborem raczej dla klientów z większym budżetem. Są też stosunkowo ciężkie, co może powodować problemy z transportem lub montażem takiej wanny w łazience na poddaszu.

Ile kosztuje wanna wolnostojąca?

Wolnostojące wanny są obecnie bardzo modnym i efektownym rozwiązaniem do łazienki. Pozwalają stworzyć namiastkę prawdziwego luksusowego salonu kąpielowego w domowym zaciszu i z pewnością robią wrażenie. Jednak za tę wygodę i luksus trzeba zapłacić.

Wanny wolnostojące kojarzone były przez wiele lat z modelami na dekoracyjnych, rzeźbionych nogach, charakterystycznymi dla aranżacji pałacowych czy łazienek glamour. Aktualnie wielu producentów armatury oferuje także nowoczesne wanny wolnostojące o minimalistycznym, geometrycznym designie.

wanny wolnostojące

Ile kosztuje wanna wolnostojąca? Ceny wanien wolnostojących zaczynają się od nieco ponad 2000 zł. Duże, luksusowe modele o designerskim kształcie są jednak znacznie droższe. Najbardziej kosztowne są oczywiście wanny wolnostojące z hydromasażem. Cena takiej wanny to często nawet kilkanaście tysięcy zł! Nie zapominaj też, że montaż wanny wolnostojącej wymaga sporej ilości wolnej przestrzeni w łazience. Nie jest to więc raczej model przeznaczony do małej łazienki w bloku.

Jak widzisz, ceny wanien są bardzo zróżnicowane. Od zaledwie kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy zł. To ile kosztuje wanna, zależy od materiału, rozmiarów i typu. Szeroka gama dostępnych na rynku modeli sprawia jednak, że każdy bez większych problemów znajdzie wannę na swoją kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *